Ukene har gått så raskt, og nå var det Malene og Risten Rajalas siste reiseuke, men heldigvis fikk vi en fin avslutning sammen.
I uke 12 hadde vi roadtrip gjennom hele Nordland, eller det føles hvert fall ut som om det var gjennom hele Nordland. Vi startet reisen vår i Bodø, med omtrent to timers kjøretur til Ørnes hvor vi skulle overnatte på hotell. Første stopp denne uken var Meløy videregående skole avdeling Ørnes, og dagen etter avdeling Inndyr. For å rekke å komme oss til Inndyr måtte vi kjøre fra Ørnes klokken 06:50. Jeg kan trygt si at det var to veldig trøtte jenter på den turen, jeg tror aldri jeg og Risten har vært stille så lenge sammenhengende som den morgningen.

Men det var veldig fint på Meløy og kystområdet (eller i hvert fall den ene dagen). Dagen vi skulle kjøre til Inndyr fikk vi virkelig kjenne på kystværet, med regn som pisket ned og en god del vind langs kysten. Men det er vel det som også er en del av sjarmen?
Neste stopp på lista var Sortland. Vi tok fly fra Bodø til Stokmarknes, og leiebil derfra. Dagen etter hadde vi presentasjon på Sortland videregående skole. Etter skolebesøket dro vi en tur innom Bárru giellabáiki/Barru språksenter, hvor vi satte oss ned for en prat og tok oss en kopp kaffe.
Vår siste plass sammen.
Året går så fort når du har det så fint på tur. Dette kjente jeg ekstra på da jeg innså at dette var siste turen vår, før gruppebytte. Siste stopp for uken var kjære Lofoten, eller Svolvær. Heldigvis var det ikke lang kjøretur fra Sortland til Svolvær. Vi hadde på forhånd bestemt oss for at vi måtte gjøre litt ekstra ut av denne siste dagen sammen. Derfor dro vi og spiste på Bacalao (som virkelig anbefales), hvor vi begge bestilte blåskjell, og det angrer vi virkelig ikke på, det var så godt! Etter middagen dro vi en tur på bowling

Dagen etter holdt vi vår siste presentasjon sammen på Aust-Lofoten videregående skole, og hadde litt tid til sightseeing etterpå. Eller jeg trodde i hvert fall det, jeg hadde planer om å ta Risten med til Henningsvært, men heldigvis sjekket vi kjøretiden først…ellers så hadde hun neppe rukket flyet sitt.
Det ble i stedet en liten kjøretur i Svolvær, før vi dro tilbake til hotellet for litt jobbing.
Og med dette var vår siste reiseuke over. Etter påske begynner vi med nye makkerpar.
I mellomtiden – god påske!